O autorze
Coach ACC, psychoterapeuta, prowadzi JestesOK i BiznesCoach
„Wierzę, że każdy ma wiele zasobów, by zmieniać to, co niesatysfakcjonujące. Rozumiem też jakie tkwią w nas mechanizmy obronne, i jak ciężko je przezwyciężyć, lub wykorzystać na naszą korzyść”.

DLACZEGO MU NIE ZALEŻY?

pinterest.com
O ROMANSACH, ZDRADACH, KRÓTKICH ZWIĄZKACH, O ŻYCIU Z OSOBĄ EMOCJONALNIE NIEDOSTĘPNĄ opowiada Anna Drabek z JestesOK.pl

PAMIĘTASZ TEN FILM?„Hej- a pamiętasz ten film, w którym dziewczyna czekała, aż taki jeden facet się z nią umówi, a kiedy tego nie zrobił, usprawiedliwiała go? Potem, gdy oboje więcej wypili, przespała się z nim i od tamtej
pory kręciła się wokół niego, aż w końcu w pewnym sensie zostali parą? Potem on ją zdradził, ale ona wiedziała w głębi duszy, że jeśli mu przebaczy, nie będzie zbyt wiele oczekiwała i będzie dobrze go traktowała, to w końcu go zdobędzie? Kiedy się pobierali, on był pijany, ale potem żyli długo i nieszczęśliwie w kiepskim związku zbudowanym na byle jakich fundamentach? Nie pamiętasz?
To dlatego, że takich filmów się nie robi, bo nie na tym polega miłość. Ludzie robią niesamowite rzeczy, aby znaleźć kogoś, kogo pokochają, i aby być z tą osoba. O tym kręcą filmy.”
~Greg Behrendt współautor poradnika „Nie zależy mu na Tobie”

Dziś chciałabym poświęcić więcej czasu związkom w których kluczowe jest słowo „czekam” np. „czekam na niego, aż odejdzie od żony”, czy „czekam, aż moja druga połowa będzie gotowa …”.

Jak w każdym artykule który piszę absolutnie nie zamierzam tu nikogo oceniać czy umoralniać. Mam jednak nadzieję, że spojrzenie z kilku perspektyw, które postaram się Tobie przedstawić, pozwoli Ci umocnić siebie i postępować częściej w zgodzie ze sobą! :-)
Mimo iż artykuł pisany jest pod kobiety dotyczy również mężczyzn którzy ‘czekają’.

„CZEKAM”
Pozwól, że Ci coś wytłumaczę czekać oznacza tłumić własne potrzeby, odkładać ważne dla Ciebie sprawy, gryźć się w język kiedy nie jest dobrze widziane byś mówiła o swoich oczekiwaniach. Czekać oznacza ciężką pracę bo on(a) jest taki cudowny, że liczy się najbardziej na świecie, A TY? Czy Ty też jesteś taką cudowną i najbardziej liczącą się osobą dla tego na którego czekasz? Czy on(a) też by na Ciebie tyle czekał, bo jesteś dla niego taką wyjątkową osobą?


Uważam, że zasługujesz na coś więcej niż bycie ‘towarzystwem od czasu do czasu’ jako koleżanka do dobrej zabawy, pocieszycielka, czy bogini seksu itp.. W zamian za co? Za te ochłapy czasu jakie ma dla Ciebie Pan Emocjonalnie Niedostępny?

ROMANS
Domyślam się, że jest o niebo łatwiej kiedy masz romans z mężczyzną, który ma fatalną żonę, która nie pociąga go w łóżku, ba(!) nie sypia z nim, ciągle marudzi itp.. Czy wiesz dlaczego jest 'o niebo łatwiej'? Ponieważ masz 'o niebo' więcej NADZIEI, że tamten związek się zakończy. Może i faktycznie ma okropną żonę, która po ślubie zamieniła się w ropuchę i zaczęła tylko skrzeczeć, ale najwyraźniej ten związek nie jest aż taki zły, by on mógł z niego odejść! Przeczytaj jeszcze raz poprzednie zdanie.
To samo dotyczy drugiej strony drodzy Panowie uwikłani w romans z mężatką.
ROMANS W BIURZE
Pozwól, że opowie Ci o tym Greg Behrendt
Oto brudy na temat twojego szefa. Jest żonaty i ma romans, a to, według mnie, wskazuje
na wiele.
Po pierwsze, jest nieuczciwy. (To już nieźle.)
Po drugie, nie ma problemów ze zdradzaniem żony. (Jeszcze lepiej.)
Po trzecie, nie szanuje swojego małżeństwa. (To już prawdziwa perełka.)
Po czwarte - i dla ciebie najważniejsze – nie szanuje ciebie, bo serwuje ci same ochłapy:
- kradziony czas, aż ciężki od poczucia winy. (Zawsze marzyłaś o tym jako dziewczynka, nie?) A ponieważ mówimy tu o romansie biurowym, jak sądzisz, kto będzie musiał odejść, kiedy miłostka stanie się tematem numer jeden rozmów przy ekspresie do kawy i zacznie zagrażać jego posadzie
czy małżeństwu? Ty.
Czyja reputacja w poważnych kręgach zawodowych ucierpi na tym?
Zgadłaś, że twoja? Mądra dziewczynka.”



I błagam Cię nie pozwól sobie, byś czuła się głupio tylko dlatego, że chcesz być kochana. A tak się będziesz czuła przy Przystojniaku Emocjonalnie Niedostępnym.


Kiedy wybierasz mężczyzn , wybieraj tych przez których nie płaczesz w poduszkę, i to nie z powodu złej interpretacji jego słów, ale dlatego, że go ciągle nie ma przy Tobie, bo jest z inną. Nawet jeżeli on pisze do Ciebie, że tęskni, to proszę pamiętaj on tęskni za Tobą, bo sam zdecydował, że ten i inne wieczory spędzi nie z Tobą, a co gorsza z inną.

Rozstania są bolesne, ciężko nam się powstrzymać przed nie odezwaniem się. W takich przypadkach często bywa tak, że jeśli chcesz jeszcze raz się do niego odezwać, to mimo silnego postanowienia, że tego nie zrobisz, robisz to, ale później się okazuje, że dałaś mu kolejną szanse by Cię po raz kolejny odrzucił. Nie mów później, że Cię nie ostrzegałam. I błagam Cię nie powinnaś iść do łóżka z mężczyzną, który wcześniej złamał Ci serce.

Oczywiście czasem tak bywa, że osoby, które Cię odrzuciły lub regularnie odrzucają powracając do stałych partnerów, reflektują się po czasie, że jednak to Ty jesteś najwspanialszą częścią jego życia i wraca na kolanach, poznaje Cię ze swoimi dziećmi (bo chyba tylko one trzymały go przy tej skrzeczącej ropusze, chyba, że kłamał…). Tak czy siak takie historie zdarzają się, rzadko, bardzo rzadko. Wiem, że każdy gdzieś o nich czytał, słyszał… w polskiej pisowni też są wyjątki, ale w słowach których się używa RZADKO.

I na wszelki wypadek nie słuchaj o tych wyjątkach, kiedy on dla niej… bla bla bla, to Ci w niczym nie pomaga, a może sprawić, że będziesz tylko więcej cierpieć, a skoro czytasz ten artykuł to możliwe, że tak było do tej pory. I jeżeli uczucie wyjątkowości wpędza Cię w tarapaty, to proponuję przestań się za taką uważać.

Jeżeli Twój wybranek daje Ci wiele sprzecznych sygnałów łatwiej Ci będzie, jeśli przy każdym z nich powiesz sobie „Nie zależy mu na mnie”, bo na pewno nie zależy mu tak jak Tobie, a z takim kimś szczęśliwa raczej nie będziesz. Dlatego czasem nawet bez jego udziału, warto jak zdecydujesz, że to koniec, bo marnujesz czas i urodę na Pana Niezdecydowanego.

Faktycznie bywa tak, że wielu pobiera się z osobą, która nie jest mu przeznaczona. Robimy to pod wpływem emocji, ciąży, tradycji, małej pewności siebie, nieznajomości własnych potrzeb, … . Kiedy w końcu poznamy te nasze potrzeby i postaramy się by nasz związek był lepszy i w zgodzie z wartościami jednej i drugiej strony to jest szansa że się wszystko dobrze ułoży. Ale czasem jest tak, że ten związek (mimo prób naprawczych) nie przetrwa i by chronić dzieci, by nie były świadkami wiecznych awantur rodziców, milczenia, braku miłości, … Ci zdrowi emocjonalnie ludzie rozejdą się i postarają się żyć w zgodzie ze sobą (ale z osobna) właśnie dla dobra dzieci i swojego. A jeżeli nie uda się, żyć w zgodzie, to mam nadzieję, że założą nowe szczęśliwe rodziny w których te dzieci (również z poprzedniego małżeństwa) będą miały szanse zobaczyć, że małżeństwa mogą być też szczęśliwe, co da im nadzieję na ich lepszą przyszłość.

Jeżeli Twój wybranek jednak zostaje w swoim źle dobranym związku z różnych powodów to szkoda Twojego czasu i urody. Pamiętaj uroda przemija, na co będziesz czekać (?) aż przybędzie Ci siwych włosów i zmarszczek i wtedy dopiero 'wystawisz się na rynek'? Pamiętaj(!) o Tobie się tak łatwo nie zapomina! Zapamiętaj to :-) Jak będzie gotów to Cię odszuka i będzie marzył byś wróciła, ale Ty do tego czasu nie marnuj czasu i swej urody. On i tak na starość będzie żałował, że się nie odważył. Zobaczysz, jeszcze wspomnisz moje słowa! Ludzie na łożu śmierci zapytani czy czegoś żałują, żałują rzeczy których NIE ZROBILI bo np. zabrakło im odwagi, wiary w siebie itp..

TRAFIASZ NA NIEDOSTĘPNYCH?
Jeżeli jesteś kobietą która często trafia na niedostępnych emocjonalnie mężczyzn a Ty masz cudowny dar ‘potrafisz czekać i nie prosić o wiele’, być może pociąga Cię jego niedostępność? Jest dla Ciebie jednak pocieszenie, znudzi Ci się to! Niestety być może dopiero koło 40 r.ż. ale jednak znudzą Cię te pełne dramaturgii romanse, pełne wyrzeczeń (ale tylko z Twojej strony) usłanych wzniesieniami i upadkami… . Po prostu Ci to zbrzydnie, kiedy następnym razem poznasz kolejnego faceta i usłyszysz, że on jest żonaty zwyczajnie odejdziesz od stolika. Ba, sama odkryjesz jego tajemnicę (jeżeli będzie to ukrywał) wystarczy, że zauważysz, że nie dzwoni po 17:00 w dni pracujące i w weekendy. A aby spędzić z Tobą więcej czasu będzie Cię zabierał na tzw. planowane (czyli niespontaniczne) ‘wyjazdy służbowe’, gdzie godziny wyjazdu i powrotu są z góry ustalone.

W końcu zaczniesz uważać, że zasługujesz na więcej i nie będziesz marnować więcej swojego drogocennego czasu. A poza tym zacznie Cię wkurzać, że zawsze masz mniej niż inni np. samotne święta bo on jest z rodziną, brak klarownej wizji przyszłości… .
„Trzymając się faceta, któremu na Tobie nie zależy, nigdy nie znajdziesz takiego, któremu by zależało” ~Greg Behrendt

Pamiętaj, jeżeli naprawdę się kogoś kocha, to chce się tę osobę uszczęśliwiać, wiem, że Ty wpadłaś w pułapkę tej sentencji, bo gdzieś głęboko, przestałaś myśleć o sobie, dlatego tylko Ty uszczęśliwiasz tą drugą osobę ciągle, a ona Ciebie tylko czasami.

Każdy przyciąga do siebie zarówno tych dobrych jak i tych złych, zacznij poświęcać więcej uwagi tym dobrym :-)
JESTEŚ ZA DOBRA NA TAKI ZWIĄZEK

Wielkie uściski i trzymam za Ciebie kciuki Kochana!
Anna Drabek Coach ACC, psychoterapeuta z Wrocławia
Prowadzi sesje w gabinecie i online.
www.JestesOK.pl i www.BiznesCoach.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...