O autorze
Coach ACC, psychoterapeuta, prowadzi JestesOK i BiznesCoach
„Wierzę, że każdy ma wiele zasobów, by zmieniać to, co niesatysfakcjonujące. Rozumiem też jakie tkwią w nas mechanizmy obronne, i jak ciężko je przezwyciężyć, lub wykorzystać na naszą korzyść”.

Wypalenie Zawodowe w praktyce

topsy.one
Wypalenie zawodowe w praktyce

To tak jakby zużyć całą energię życiową (emocjonalną, fizyczną, psychiczną) przy jednoczesnej próbie utrzymania zapału życiowego, zaangażowania w obowiązki i bycia efektywnym. Dla pewności dodam, że nie jest to zjawisko jednorazowe.

Jak się czuje człowiek wypalony zawodowo? Objawy i etapy wypalenia


Objawy wypalenia zawodowego
wyczerpanie organizmu (emocjonalne, fizyczne), poczucie bezradności, pogarszająca się perspektywa, nieustanna samo-krytyka, słaba koncentracja, spadek zaangażowania i efektywności itp. W konsekwencji pogarszająca się ogólna samoocena w każdym obszarze życia zarówno prywatnym i zawodowym. Mimo iż z wypaleniem najczęściej spotykamy się w pracy to ono i tak odbija się na pogorszeniu stosunków z żoną/mężem. Taka osoba często ma dużą potrzebę oderwania się od pracy, obowiązków, czegokolwiek co pozwoli uciec od wszystkiego i odpocząć choćby na chwilę.


Kogo dotyka wypalenie?
1. Osoby biorące na siebie dużą odpowiedzialność, które często nie potrafią oderwać się od obowiązków by zwyczajnie odpocząć i naładować baterie.
2. Bagatelizujące swoje sukcesy czy osiągnięcia.
3. Osoby ambitne stawiające sobie wysokie wymagania z dużym samo-krytykiem.


Osobom dotkniętym wypaleniem zawodowym często potrzebna jest pomoc z zewnątrz, najlepiej psychoterapeuty lub coacha.

Anna Drabek Coach ACC, psychoterapeuta z Wrocławia
Prowadzi sesje w gabinecie i online.
www.JestesOK.pl i www.BiznesCoach.pl

od 2006r. zajmuje się branżą szkoleniową w trakcie swojej kariery realizowała liczne projekty rozwojowe i szkoleniowe, m.in. współpraca w zakresie szkoleń z: LEGO, AmRest, NOKIA, Career Expo, Nestea, MoneyWay.pl itp. Współpracuje również z uczelniami wyższymi jako wykładowca Coachingu.
Przeprowadziła setki sesji indywidualnych.
Posiada Międzynarodowe uprawnienia do wykonywania zawodu Coacha w 81 krajach.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...